NODER Mobile Access

Już nigdy nie zapomnisz karty do biura magazynu serwerowni
Kontrola dostępu z NFC — aplikacja na telefony NODER Mobile Access

Telefon z NFC jako karta RFID?

Aplikacja NODER Mobile Access zastępuje fizyczną kartę w kontroli dostępu NODER.

Jako użytkownik naszej kontroli dostępu masz pełnię swobody. Możesz wybrać korzystanie z klasycznej karty fizycznej lub zamienić ją na kartę wirtualną w Twoim telefonie. Pamiętaj, że w swoim systemie kontroli dostępu możesz stosować jednocześnie kartę fizyczną i kartę wirtualną.

Liczy się bezpieczeństwo​

Pełne szyfrowanie komunikacji​
Brak możliwości skopiowania karty na inny telefon​
Zdalna dezaktywacja w przypadku utraty telefonu​

Komfort użytkowania​

Bez logowania​
Bez podawania adresu email
Bez konta użytkownika
Bez kodu PIN

Wybierz tryb jasny lub ciemny

Dostosuj ją do swoich preferencji.

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się
pytania dotyczące użytkowania aplikacji na telefony z NFC

Tak, korzystanie z aplikacji NODER Mobile Access jest w pełni bezpieczne.

Aplikacja pozwala na korzystanie z telefonu wyposażonego w NFC jako unikalnego identyfikatora w systemach kontroli dostępu.

Wykorzystuje do tego technologię NFC oraz numer, którego nie można odczytać, skopiować lub odtworzyć na innym telefonie. Dane są szyfrowane podczas transmisji, a sama aplikacja nie udostępnia żadnych danych osobowych stronom trzecim.

Aplikacja NODER Mobile Access ma następujące wymagania:

  • Telefon z systemem Android oraz obsługujący technologię NFC
  • Aktywny kod aktywacyjny otrzymany od administratora systemu kontroli dostępu NODER. (Nie wiesz jak uzyskać kod aktywacyjny? Skontaktuj się z nami.)
  • Dostęp do Internetu na czas aktywacji kodu

Nie, nie wykorzystuje numeru seryjnego karty NFC wbudowanej w telefonie.

Taki numer można łatwo skopiować (sklonować) na inne urządzenie, dlatego też aplikacja NODER Mobile Access nie używa dostępnego numeru NFC. Aplikacja wykorzystuje technologię NFC do komunikacji, a nie widoczny dla każdego numer seryjny karty NFC.

Nie, nie ma takiej możliwości.

Aplikacja NODER Mobile Access do komunikacji z systemem kontroli dostępu nie wykorzystuje numeru NFC, który można odczytać dostępnymi aplikacjami lub czytnikami.

W zależności od konfiguracji Administrator kontroli dostępu ma możliwość skonfigurowania systemu, tak aby otwarcie drzwi było możliwe w momencie przyłożenia telefonu do jednego z naszych czytników oraz gdy:

  • telefon jest wybudzony i odblokowany,
  • telefon jest tylko wybudzony, ale nie musi być wówczas odblokowany.

Nie ma możliwości skopiowania numeru NFC.

Aplikacja NODER Mobile Access wykorzystuje technologię NFC do komunikacji z kontrolą dostępu oraz numer, którego nie można odczytać, skopiować lub odtworzyć na innym telefonie. Nie korzysta z numeru seryjnego karty NFC wbudowanej w smartfon.

Oczywiście, że można używać telefonu jako kartę do drzwi.

Aplikacja NODER Mobile Access wykorzystuje bezpieczną technologię NFC do komunikacji z kontrolą dostępu oraz numer, którego nie można odczytać, skopiować lub odtworzyć na innym telefonie.

Oczywiście, że można użytkować telefon z NFC jako kartę RFID.

Aplikacja NODER Mobile Access wykorzystuje bezpieczną technologię NFC do komunikacji z kontrolą dostępu oraz numer, którego nie można odczytać, skopiować lub odtworzyć na innym telefonie.

Kontrola dostępu w telefonie to określenie, które oznacza możliwość otwierania drzwi za pomocą dostępu mobilnego poprzez zastąpienie fizycznej karty RFID, telefonem komórkowym wyposażonym w odpowiednią technologię i aplikację.

RFID to bardzo szeroko pojęta technologia identyfikacji za pomocą fal radiowych. Na przestrzeni lat w skład RFID weszły bardziej wyspecjalizowane technologie, a niektóre z nich pozwalają na skopiowanie, czyli zduplikowanie numeru seryjnego.

Dlatego też aplikacja NODER Mobile Access nie wykorzystuje dostępnego numeru NFC, ale wykorzystuje technologię NFC do komunikacji z systemem kontroli dostępu NODER.

Należy postąpić tak samo jak w przypadku utraty fizycznej karty dostępowej w formie np. identyfikatora.

O fakcie zgubienia lub kradzieży telefonu należy poinformować Administratora systemu, który zdalnie dezaktywuje taką kartę, tak aby osoba, która weszła w posiadanie takiego urządzenia, nie mogła uzyskać nieautoryzowanego dla niej dostępu do pomieszczeń.

Z instrukcją aplikacji możesz zapoznać się na stronie instrukcja aplikacji NODER Mobile Access

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać informacje jak zacząć korzystać z telefonu jak z karty RFID lub nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie
Scroll to Top